Audiodesign: Autoseadmed / Koduseadmed / E-pood / Blog

Prindi

DISTANTSKÄIVITUS

Pandora Smart ProGSM GPS Alarm mootori eelsoojenduse ja bluetooth võimalustega

Smart Pro on rohkem kui autoalarm – sel on kõige võimsam mikroprotsessor mida autoalarmis kunagi kasutatud: topelt CAN siinid, integreeritud GSMGPSja Bluetooth modem, 3-teljega liikumisandur, eraldi immo bypass port mis võimaldab auto originaal eelsoojenduse juhtimist ja mootori kaugkäivitustka keeruliste algorütmidega autode puhul. See kõik on mahutatud ülipisikesse kesta ning kuna kõik komponendid on integreeritud trükkplaadile on tagatud seadme tõrgeteta töö ja madal voolutarve.

Pandora mobiiliäpp edastab auto kohta reaalinfot ning saadab autole käsklusi üle GSM data või Bluetooth’i.

Pandora GSM Alarm

Pandora ühildub autoga läbi CAN signaalide, lisaks on seadmel mõned analoogsisendid/väljundid + eraldi releemoodul tugevate väljunditega mootori kaugkäivituseks ja mootori blokeerimiseks (immo). Pandora lülitub valvesse nii auto originaal- kui Pandora puldist. Häire korral tuleb vastav teade mobiiliäppi, äpi kaudu saab autot ka teatud määral juhtida.

 

 

Pandora GSM Alarm

 

Pandora äpp

Mobiilirakendus on tasuta ning see on saadaval nii Apple iOS (Pandora Pro) kui Android (Pandora Online) platformile. Mobiiliäpi disain ja funktsionaalsus on juba täna parim turulolevaist ning see täieneb pidevalt. Vaata videot äpi kasutamisest SIIT.

 


 

 

Auto mootori kaugkäivitus

Kaugkäivitus on võimalik paigaldada enamikele autodele. Saksa päritolu masinatel tuleb auto immobilaiserist möödumiseks loovutada üks võti (immo chip) autosse, teistel masinatel suudab Pandora teha immo data bypass’i (uus info – eelmise generatsiooni VW ja Škoda sõidukitele on juba immo bypass tugi, nt Passat B6, B7).
Mõlemal juhul jääb auto originaalimmobilaiser alles aga ei sega kaugkäivitust. See ei tõsta auto vargusriski – ilma originaalvõtmeta ära ei saa sõita. Uksed jäävad lukku, alarm on valves, rool on lukus ning vajutades pidurit ilma, et originaalvõti oleks kaasas, sureb mootor välja. Saab paigaldada ka manuaal käigukastiga autodele (käik-sees auto käivitamine on välistatud). Vaata kuidas see toimib manuaalkäigukastiga autol. Äpp võimaldab kaugkäivitust ka automatiseerida. Talvel soojendab, suvel jahutab.

Eelsoojendusseadme juhtimine

Uumatel, eriti Saksa päritolu diislitel, on tihti tehasepoolt juba eelsoojendusseade (Webasto / Eberspächer) ning läbi Smart Pro on võimalik seda juhtida. Äpis tuleb “Start Engine” lihtsalt “Preheater” ikooniga asendada. Juhtimine toimub kas üle CAN’i või W-BUS’i (W-Bus puhul on vajalik täiendav lisamoodul). Järelpaigaldatud seadet saab juhtida ka analoogsignaaliga.

Auto GPS jälgimine

Trükkplaadile on intergreeritud ülitundlik GPS vastuvõtja mis võimaldab vaadata nii auto hetkeasukohta kui sõitude ajalugu (kui “tracking” on sisselülitatud). Äpis saab valida kolme kaardipõhja vahel (Yandex, Mapbox ja Google Maps). Pandora veebi (pandora-on.com) sisse logides saab genereerida ka detailse sõidupäeviku soovitud perioodi lõikes.

Immo pultImmobilaiser

Kui immobilaiseri funktsioon on aktiivne ehk autole on tehtud ka mootoriblokeering, saab autoga sõita ainult juhul kui Pandora pult on kaasas.

Puldid ja “Keyless-Go”

Komplektis olevad puldid juhivad ka kesklukku. Puldid saab häälestada ka keyless režiimile ehk autole lähendes uksed avanevad ning autost eemaldudes sulguvad automaatselt, ilma et peaks kuhugi vajutama. Tänu bluetooth tehnoloogiale toimib funktsioon päris hästi, soovi korral saab nn “keyless puldi” teha ka mobiiltelefonist! Vaata kuidas see toimib.

Bluetooth

Bluetooth 4.2 low-energy protokoll töötab väga stabiilselt ning tarbib vähe voolu mis on eriti oluline pultide puhul. Kõik juhtmevabad lisamoodulid (nt juhtmeta mootoriblokeeringu moodul) suhtlevad plokiga üle Bluetooth ühenduse, samuti saab nutiseadmes kasutada Bluetooth äppi autoga suhtlemiseks. Kui telefon on Pandora Blueooth’iga seotud, saab telefoni kasutada ka kui “keyless” pulti ehk telefoniga autole lähenedes avaneb kesklukk automaatselt.

Pandora Bluetooth

Näiteks kui olete maa-aluses parklas või metsas kus puudub korralik GSM levi või olete väljapool EU-d ega soovi GSM Roamingut kasutada – saate Pandorat autot juhtida üle Bluetooth (BT 4.0 tööraadius on kuni 50m, reaalne kasutus pigem kuni 30m). Kui Bluetooth seotud ning olete raadiuses töötab süsteem automaatselt üle Bluetooth’i. Lisaks saab Bluetooth kaudu seadistada keyless funktsiooni tööraadiust.

Püsikulud

Nii Pandora äpp kui veebikeskonna kasutamine on tasuta. Ainus püsikulu on GSM andmeside. Olenevalt operaatorist ja paketist maksab see teile 1-3 €. Pandora kasutab ~1MB päevas (vähem kui GPS Tracking väljas). Seadmes on sees Telia Super kõnekaart, mille saate soovi korral mobiilsideoperaatori juures vormistada lepinguliseks. Jäädes kõnekaarti kasutama, tehke pangas püsimakse, iga kuu 3€ ning kõik töötab terve Euroopa piires. Lühidalt – andmeside on soodne ja püsikulud madalad.

Pandora konto ja seadme registreerimine

Kontot saab registreerida nii mobiliäpis kui Pandora veebis (www.pandora-on.com). Peale saadetud e-kirja kinnitamist, logi oma kasutajatunnusega sisse ning lisa auto kasutades infot Pandora koodikaadilt. Hoia koodikaart alles. Veebis on samuti võimalik autot juhtida, vaadata asukohta, eksportida sõidupäevik jpm. Vaata videot konto registreerimise ja auto lisamise kohta SIIT.

Paigaldus

Smart Pro tuleb meie käest eelseadistatuna tellitud autole ja koos mudelipõhise paigaldusskeemiga. Seadmes on eelhäälestatud SIM kaart, mille saab soovi korral mobiilsideoperaatori juures vormistada ümber lepinguliseks ilma, et peaks autos füüsiliselt SIM kaarti vahetama. Küsi pakkumist oma autole: auto@audiodesign.ee

 

Hind paigaldusega: 690.- kuni  890.- EUR